Elektrostimulátory

Existují dva základní typy elektrostimulace. První, klasickou elektrostimulaci (EMS) využívají zejména sportovci, kteří díky ní mohou podporovat sílu a vytrvalost. Elektrostimulátory masírují namožené svaly a připravují je na další výkon. Elektrostimulace tak slouží k aktivnímu odpočinku.

Druhý typ elektrostimulace se nazývá TENS = „Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation“. Využití je zejména rehabilitační, slouží osobám po úrazech a operacích. Díky TENS jsou aktivovány oslabené svalové skupiny. Elektrostimulace tohoto typu účinně zbavuje bolesti.

Na rozdíl od klasické elektrostimulace (EMS), TENS nenutí svaly ke kontrakci, ale stimuluje nervová zakončení v centru bolesti a podporuje zvýšenou produkci endorfinů. Postižené skupiny svalů jsou stimulovány v nízkých, soudržných intenzitách.

Elektrostimulátory jsou lehké a nerozměrné přístroje, velké zhruba jako televizní ovladač. Obvykle jsou opatřeny čtyřmi zdířkami, do kterých se zapojí kabely, disponující dvěma pozitivními a dvěma negativními konektory. Kabely jsou spojené s elektrodami, které se připevňují na speciálních bodech na svalových partiích. Prostřednictvím vysílaných impulsů ze stimulátorů dochází k odstranění bolesti. Periferní nervový systém podléhá působení elektrických impulsů, které k postiženým místům pronikají pomocí elektrod. Jde o symetrické dvoufázové impulsy s frekvencí od 8 do 200 Hz. Elektrostimulátory působí na příčně pruhovanou kosterní svalovinu, která je zodpovědná za pohyb a mimickou svalovinu, díky které vyjadřujeme emoce.

Elektrostimulátory v naší nabídce jsou nastavitelné na nízkou a vysokou frekvenci. Nízká frekvence umožňuje masáž ztuhlých svalů a vysoká frekvence léčí akutní bolest. Mají 4 přednastavené masážní programy, na svalovou oblast ramen, zad, nohou a chodidel. Poskytují 4 základní způsoby masáže, masáž tlakem, poklepem, hnětením a třením.

Zobrazit celý popis » » Zkrácený popis

TIP - POUŽIJ FILTR
V této kategorii není prozatím žádné zboží.
EUREUR